Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie ekologinį mąstymą ir Miško festivalį Anykščiuose

Lrt.lt

Vakar Miško festivalis viešėjo LRT KLASIKA laidoje Homo cultus, kur šių metų festivalio dalyviai – miesto antropologė Jekaterina Lavrinec, filosofas Mantas Davidavičius ir festivalio organizatorė Simona Vaitkutė- kalbėjosi apie ekologinę sąmonę ir gilųjį prisitaikymą. Pasiklausykite.

Gydanti miško galia: didina fizinį bei psichologinį atsparumą

15MIN.LT

Šį rudenį, kai visa tebėra sustingę netikrumo būsenoje, virtualioje erdvėje ir Anykščių krašto miškuose vyksta Miško festivalio renginių ciklas, ieškantis, kaip gyventi toliau ir sugyventi su gamta neatpažįstamai pasikeitusiame pasaulyje.

Miško festivalyje bus aiškinamasi, ar politikai pasuks Žaliuoju kursu, ar didins miškų kirtimą

Lrt.lt

Miško festivalis kasmet rengiamas Anykščių miškuose, šįkart jis kviečia susipažinti su politikų aplinkosauginėmis programomis. Partijų pažadus ir galimybes juos įgyvendinti padės vertinti aplinkosaugos specialistai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

POLITIKAI – MIŠKO FESTIVALYJE

Kultūra su LRT

#KultūrosDiena Europos komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pabrėžė, kad kurdami socialiai orientuotą ekonomiką turime nepamiršti Žaliojo kurso. Ar sulauksime ambicingų pokyčių Lietuvoje – atsakymų ieško ir prasidėjęs Miško festivalis Anykščiuose.

2020 Miško festivalio skaitinys: “Mokausi suprasti: ar gamtos naikinimas neišvengiamas?”

Miško festivalio publikacija/ ištrauka iš knygos

“…Savo  knygoje „Atsigaunančio aplinkosaugininko išpažintys“ („Confessions of Recovering Environmentalist“) P. Kingsnorthas rašo apie nusivylimą aplinkosauginiu judėjimu.  Jo manymu, gamtosauga nutolo  nuo savo ištakų, kur žmogus save suvokė, kaip gyvo kraštovaizdžio dalį, o  gamtą kaip savaiminę vertybę.  Anot P. Kingsnortho, aplinkosaugininkai, pavargę nuo jiems klijuojamų  primityvistų ir romantikų etikečių,  pradėjo rengtis kostiumais, apsimetinėti ekonomistais ir kalbėti apie gamtą verslo bei mokslo kalba…”