Date

Oct 03 2020
Expired!

Time

10:00 am - 12:00 pm

Kandidatų į Seimą debatai “Ar suksime į žaliąjį kelią?”

Artėjant rinkimams, laikas pasikalbėti apie gamtosaugą politinių partijų programose.
Kaip partijos ketina keisti miškų politiką, apsaugoti gyvają gamtą, spręsti taršos problemas ir keisti šalies vystymosi kryptį globalinio atšilimo krizės ir bioįvairovės krizės akivaizdoje?
Ar gamtosauga bus realiu prioritetu naujos vyriausybės programoje? Ar partijos suvokia sąsajas tarp gamtosaugos ir bendros šalies gerovės, šalies įvaizdžio, visuomenės sveikatos bei pasitenkinimo gyvenamąją aplinka? Koks politikų požiūris į Europos Žaliąjį kursą, ir kaip jį planuojama įgyvendinti Lietuvoje? Ar partijoms pakanka ambicijos radikaliai transformuoti Lietuvos ūkį ir ekonomiką?
Kvietimai dalyvauti diskusijoje išsiųsti dabartiniam Aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai ir į LR Seimą kandidatuojančioms partijoms, kviečiant išsirinkti po vieną žmogų iš partijos (pageidautina, asmenį, kurį partiją siūlys į Aplinkos ministro pareigas), kuris galėtų ir gebėtų diskutuoti apie partijos programos aplinkosaugos tikslus.
Diskusijose dalyvausiančiu politikų pavardes paskelbsime šiame puslapyje artėjant renginiui.
Debatų moderatorės: Lina Paškevičiūtė (Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė ir Urtė Petrulytė (Miško festivalio savanorė)
Vieta: Gyva Facebook transliacija
Debatus organizuoja Miško festivalis (projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba)
Renginio partneriai: Aplinkosaugos koalicija, Šimonių girios iniciatyvinė grupė
Aplinkosauginės organizacijos/judėjimai, bendruomenės ir piliečiai kviečiami užduoti klausimus politikams. Iki debatų siųskite video įrašus su klausimais ( filmavimo instrukcijos žemiau): [email protected] Po debatų galite toliau dalintis klausimais politikams šiame Facebook puslapyje su grotažyme # LRS2020PazadaiGamtai
Instrukcijos/rekomendacijos klausimo politikams filmavimui: Telefoną laikyti horizontaliai! Video įrašas turėtų būti iki minutės trukmės. Klausimo pradžioje pasakote, kas esate ir kam atstovaujate (jei atstovaujate) ir kokiai partijai užduodate klausimą. ( Pvz. „Sveiki, mano vardas…, atstovauju …, noriu užduoti klausimą … partijos atstovui/ visoms partijoms“). Filmuodami siužetus pasitelkite vaizduotę, jei galite, filmavimo lokacijai pasirinkite vietą, kuri iliustruoja jūsų klausime keliamą problematiką (Pvz: „Dabar stoviu kertamame draustinyje Šimonių girioje“). Tam taip pat galite pasitelkti plakatus/ kaukes ir/ar kitas priemones (Pvz: „Mano rankose Punios šilo nuotrauka“.) Tai jūsų galimybė prieš rinkimus priminti apie jums aktualiausias gamtosaugines problemas ir galbūt sulaukti politikų įsipareigojimų jas sprendžiant.

Leave a Reply