Kaip pasigaminti kaukę iš popieriaus, miltų ir vandens

Miško festivalis rekomenduoja

Filmukas su instrukcijomis kaip pasigaminti kaukę iš popieriaus, miltų ir vandens, kurią galėsite užsidėti per užgavėnes ir/ar kitomis dienomis, eidami į parduotuvę, parką ar vedžiodamį šunį 🎨🎭.

2020 Miško festivalio skaitinys: “Mokausi suprasti: ar gamtos naikinimas neišvengiamas?”

Miško festivalio publikacija/ ištrauka iš knygos

Britų rašytojas ir mąstytojas, gamtosaugininkas, Paulas Kingsnorthas lygina mūsų civilizaciją su moderniu tualetu, su vandens nuleidimo sistema. Tai “patogu, lengva, higieniška, nuostabiai šilta bei sausa. Tai pati prabangiausia žmogui pažįstama tuštinimosi patirtis. Galite atlikti savo reikalą nė nesusimąstydami apie tai, kas bus toliau: nereikia galvoti apie tai, kur dėsis jūsų išmatos ir šlapimas, kaip turbūt negalvojate ir apie tai, iš kur atkeliavo maistas, kuris juos sudaro… O kas nutinka visuomenei, kuri nenori turėti reikalų su savo šūdais? Ji giliai juose įklimpsta.” Autobiografiniame esė Paulas Kingsnorthas kelia nepatogius klausimus apie patogumų kainą, ir kaip išsaugoti tai, kas liko iš gamtos pasaulio.

Gilusis prisitaikymas: klimato tragedijos navigacijos žemėlapis

Miško festivalio publikacija/ straipsnio vertimas

Ar racionalu toliau gyventi ir dirbti remiantis viltimi, kad pajėgsime sulėtinti klimato kaitą arba bent paruošime jai tinkamą atsaką, kuris leistų mūsų civilizacijai išlikti? Kambrijos universiteto prof. Jemas Bendellis, paskyręs metus analizuoti klimato mokslo naujienoms, padarė išvadą, kad jau per vėlu išvengti ekologinės katastrofos ir jos pasekmių. Jis parašė straipsnį „Gilusis prisitaikymas: klimato tragedijos navigacijos žemėlapis“, kuris sparčiai pasklido internete ir,paskatino naują ekologinės minties kryptį. Prof. J. Bendellis kviečia sustoti, atsigręžti, apsvarstyti „o ką daryti, jei“ civilizacija išties žlunga mūsų akyse. Šiame mokslininkams skirtame straipsnyje, prof. Jemas Bendellis pateikia plačiai pritaikomas giliojo prisitaikymo gaires, padedančias įvairių sričių specialistams, žmonių bendruomenėms ir eiliniams žmonėms kalbėtis ar mąstyti apie tai, ką galime padaryti, pripažinę, kad klimato kaita yra besiskleidžianti tragedija.

Gydanti miško galia: didina fizinį bei psichologinį atsparumą

15MIN.LT

Šį rudenį, kai visa tebėra sustingę netikrumo būsenoje, virtualioje erdvėje ir Anykščių krašto miškuose vyksta Miško festivalio renginių ciklas, ieškantis, kaip gyventi toliau ir sugyventi su gamta neatpažįstamai pasikeitusiame pasaulyje.

POLITIKAI – MIŠKO FESTIVALYJE

Kultūra su LRT

KultūrosDiena Europos komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pabrėžė, kad kurdami socialiai orientuotą ekonomiką turime nepamiršti Žaliojo kurso. Ar sulauksime ambicingų pokyčių Lietuvoje – atsakymų ieško ir prasidėjęs Miško festivalis Anykščiuose.

Miško festivalyje bus aiškinamasi, ar politikai pasuks Žaliuoju kursu, ar didins miškų kirtimą

Lrt.lt

Miško festivalis kasmet rengiamas Anykščių miškuose, šįkart jis kviečia susipažinti su politikų aplinkosauginėmis programomis. Partijų pažadus ir galimybes juos įgyvendinti padės vertinti aplinkosaugos specialistai, rašoma pranešime žiniasklaidai

"Ar suksime į žaliąjį kelią?"

KANDIDATŲ Į SEIMĄ DEBATAI

Artėjant rinkimams, laikas pasikalbėti apie gamtosaugą politinių partijų programose. Kaip partijos ketina keisti miškų politiką, apsaugoti gyvąją gamtą, spręsti taršos problemas ir keisti šalies vystymosi kryptį globalinio atšilimo krizės ir bioįvairovės krizės akivaizdoje?…

Debatų moderatorės: Lina Paškevičiūtė (Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė) ir Urtė Petrulytė (Miško festivalio savanorė)

Visuomenės klausimai politikams