Kūrybinė rezidencija- stovykla
Miško festivalis 2021: p a n i r i m a i

Miško festivalis – projektas skirtas ekologinei kultūrai ir sugyvenimo su gamta paieškoms. Renginiai kuriami talkos principu.

Šaukimas

Laikas: 2021 rugpjūčio 21-28 d.
Vieta: Inkūnų k. Anykščių raj., Šimonių giria

Kviečiame  įvairių krypčių menininkus, kuratorius, rašytojus, tyrėjus ir/ar atlikėjus praleisti savaitę Šimonių girioje  ir  bendrai sukurti Miško festivalio renginį rezidencijos pabaigoje (rugpjūčio 28d.).

Rezidencijos programoje –patirtys, padedančios giliau panirti į mišką, įsileisti jo garsus, kvapus, ritmus: miško maudynės,  ekosofija, gamtinių buveinių ir augalų pažinimas, pėdsekystė, vietogarsių klausymasis. Šias veiklas ves kviestiniai svečiai, šių sričių žinovai ir praktikai. 

Buitis: nakvynė palapinėse (ar kitokiuose savarankiškai įkurtuose būstuose) XIX a. sodyboje/ maistas ant ugnies/ šaltinio vanduo/ dūminė pirtis/ maudynės Šventosios upėje/ kompostinis tualetas/ malkos/ dalgis/ super lėtas internetas/ vabalai/  dilgynės ir kiti iššūkiai.  

Sąlygos kūrybai: miškas, upė, pievos, seni sodybos ūkiniai pastatai, padargai. Sodyba įsikūrusi atokioje vietoje, Šimonių girios miškų masyvo viduryje. Netoliese yra dar keletas  negyvenamų  ir gyvenamų senų sodybų, medinė bažnyčia, kapinės. Pagal galimybes ir išankstinį susitarimą stengsimės suteikti būtinas priemones kūrybinei išraiškai ir bendram tikslui – Miško festivalio renginiui sukurti. Stovyklą dalinsitės su jaunais kino kūrėjais, gyvenančiais savo atskiru ritmu. 

Jums tai – naujų potyrių, atitrūkimo ir bendradarbiavimo galimybė,  o mums —  eksperimentas su festivalio stovyklos formatu, bendros kūrybos galimybėmis ir ribomis. 

Registracijos anketa: rasite čia
Daugiau info: tel.: +37062338527 
el.paštu: miskofestivalis@gmail.com

Kaina: projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybė, todėl stovyklos šiais metais NEMOKAMOS.

Kviestiniai programos svečiai/ panirimų vedėjai:

Lina Paškevičiūtė (pėdsekystė ir buveiniavimas), pėdsekė/ aplinkosaugininkė/  Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė

Mila Monk (miško maudynės) miško maudynių gidė/ Miško terapijos ir edukacijos centro direktorė/ literatūros kūrinių vertėja

Dr. Mantas Davidavičius (eko-filosofija), filosofas, VDU filosofijos katedros vedėjas

Onutė Drobelienė (laukinių augalų pažinimas ir maisto gaminimas) etnografė/ kraštotyrininkė/ režisierė

Audrius Šimkūnas (vietogarsiai) garso menininkas